0 like 0 dislike
Malia buys 2 loaves of bread priced at $2.46 per loaf and 2 pound of cheese priced at
$7.48 per pound. How much money did she spend?
by

1 Answer

0 like 0 dislike
She spent $19.88 on cheese and bread
by
Welcome to AskTheTask.com, where understudies, educators and math devotees can ask and respond to any number related inquiry. Find support and replies to any numerical statement including variable based math, geometry, calculation, analytics, geometry, divisions, settling articulation, improving on articulations from there, the sky is the limit. Find solutions to numerical problems. Help is consistently 100 percent free!

Questions

No related questions found