0 like 0 dislike
9 boxes of cookies cost $38.07. How many boxes did Gina buy if she spent $16.927
please help me asap ​
by

1 Answer

0 like 0 dislike
She got 4 boxes because 38.07/9 is 4.23 and 16.927/4.23 is 4 so your answer will be 4
by
Welcome to AskTheTask.com, where understudies, educators and math devotees can ask and respond to any number related inquiry. Find support and replies to any numerical statement including variable based math, geometry, calculation, analytics, geometry, divisions, settling articulation, improving on articulations from there, the sky is the limit. Find solutions to numerical problems. Help is consistently 100 percent free!

Questions

No related questions found